سوالات متداول کاربران قدم نو 

شماره برای طراحی سایت، سئو سایت، طراحی لوگو، عکاسی تبلیغاتی و دیگر خدمات کانون قدم نو سوالات متداول بیشماری در ذهن دارید. ما در این بخش به پرتکرار و با همیت ترین آنها پاسخ دادیم.

سوالات متداول

سوالات پرتکرار و با اهمیت در طراحی سایت

قیمت، هزینه ها، زمان، روند کار و...

چرا طراحی وب سایت با وردپرس پیشنهاد می شود؟

پاسخ کوتاه به این سوال، کاهش چشمگیر هزینه های راه اندازی وبسایت است.

3 مزیت مهم طراحی وب سایت وردپرسی:

1- هزینه کمتر نسبت به کد نویسی و دیگر ابزار ها

2- سادگی و کاربرپسندی برای مدیریت کردن

3- امکانات و انعطاف پذیری بالا برای تغییرات بیشتر

سیستم مدیریت محتوای(CMS) وردپرس از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار بوده و با کمک آن می‌توان هر نوع وبسایتی با نیاز های مختلف را راه‌اندازی نمود. اگر نسبت به استفاده از این سیستم برای راه‌اندازی وبسایت خود شک دارید، باید بدانید طبق آمار W3Techs، در حال حاضر بیش از 63 درصد از تمام وب سایت های موجود در اینترنت جهان و 87 درصد در کشور ایران با وردپرس ساخته شده اند. این امر وردپرس را به اولین انتخاب در طراحی وب سایت تبدیل می کند.

منبع آمار

مشاهده هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت وردپرس چگونه محاسبه می شود؟

هزینه طراحی سایت را می توان به 4 بخش عمده تقسیم کرد

هزینه های پیش از راه اندازی: شامل خرید هاست، دامنه،پلاگین های ضروری و سفارشی،گواهی امنیت و...

هزینه راه اندازی: شامل نصب، پیکربندی و تنظیمات پلاگین ها در بخش های مختلف مانند ایمیل، پیامک، امنیتی، ایجاد صفحات سایت، بخش بندی یا دسته بندی و ...

هزینه های سفارشی سازی(UI-UX): گاها یک قالب به تمام معنا مورد رضایت مشتری قرار نمیگیرد، در این مرحله طراح سایت به ویرایش ظاهری و کدنویسی برخی از قسما های قالب سایت پرداخته تا ظاهری کاربر پسند تر ایجاد شود.

هزینه های ورود اطلاعات (DATA ENTRY): شمال ورود اطلاعات مانند اطلاعا اولیه کسب و کار، مقالات، محصولات، گالری صدا و تصویر و... می باشد.

لازم به ذکر است هزینه های خدمات ارائه شده برای یک وب سایت بصورت ثابت قابل استناد نبوده و بایستی بصورت دقیق بررسی شود.

چرا قیمت طراحی سایت تفاوت دارد؟ ارزان و گران!

کلمات گران و ارزان به اشیاء و خدماتی تعلق می‌گیرند که دارای ارزش نسبی هستند. به عبارت دیگر، ارزش یک شیء یا خدمت نسبت به سایر اشیا و خدمات تعیین می‌شود.قیمت طراحی سایت و تعرفه هزینه طراحی سایت بسیار متفاوت است، به این جهت که کار طراحی سایت، کاری کیفی است، نه یک محصول آماده! 

شاید بپرسید که هزینه اولیه راه اندازی یک وب سایت برای مجری خیلی کمتر از مبلغ درخواستی است. در این مورد بایستی نظر شما را به یک نکته کاملا مهم جلب کنم که تجربه و مهارت طراح سایت و مهمترین مورد میزان ساعت اختصاص داده شده برای وب سایت شما بر هزینه طراحی سایت تاثیر می‌گذارد. به طور کلی، طراحان سایت با تجربه و مهارت بالا، هزینه بیشتری را دریافت می‌کنند. 
هزینه طراحی سایت به صورت ساعتی در ایران بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع سایت، امکانات و قابلیت‌ها، تجربه و مهارت طراح سایت، و موقعیت مکانی متفاوت است. به طور کلی، هزینه طراحی سایت به صورت ساعتی در ایران بین300.000 تا 1.000.000 تومان است.

عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت به صورت خلاصه: نوع سایت/  تجربه و مهارت طراح سایت / دسترسی در لوکیشن ثابت (دفتر، شرکت) / رضایت مشتریان فعلی و قبلی /  امکانات و قابلیت‌ها /  موقعیت مکانی

پس از دریافت سایت وردپرسی، چه هزینه هایی داریم؟

پس از پایان و تحویل سایت وردپرسی به مدیریت دائمی زیرساخت سایت نیازمندید. اگر دانش فنی کافی برای کنترل زیرساخت را نداشته باشید، هزینه‌های زیر در ارتباط با سایت شما وجود خواهد داشت:

1- پشتیبان فنی سایت

نقش متخصص پشتیبان فنی در یک شرکت برای عملکرد آن بسیار مهم است. وظیفه پشتیبان فنی این است که تمام جنبه های فنی به طور مطلوب عمل کنند. بنابراین، وظایف و مسئولیت های یک متخصص پشتیبانی فنی، حول حداکثر قابلیت‌های سیستم است. و ارائه توصیه‌هایی مانند زیر است:

- حفظ امنیت سایت؛ و اعتماد دادن به مشتری در محفوظ ماندن اطلاعات شخصی

- رسیدگی به پشتیبانی فنی مشتری از طریق ارسال تلفن و ایمیل

- به روز رسانی وب سایت شرکت با نکات فنی و اسناد مختصر

- ارزیابی پتانسیل سیستم از طریق ارزیابی سازگاری برنامه‌های جدید با برنامه های موجود

- بررسی و تعمیر لینک های مخرب 

- بهبود برنامه‌های موجود با ارزیابی اهداف و مشخصات

- بررسی تغییرات پیشنهادی و ارائه توصیه‌ها

- حفظ عملکرد سیستم با آزمایش اجزای کامپیوتر و مرورگرها

- دستیابی به اهداف اصلی از طریق جمع آوری داده‌های مربوط به، شناسایی و ارزیابی مشتری و پیشنهاد یک اقدام عملی

2- هزینه‌های میزبانی وب: هزینه هایی مانند تمدید فضای میزبانی وب(HOST)، تمدید دامنه(DOMAIN)، تمدید نرم افزارها و پلاگین های دارای زمان انقضا دیگر.

مدت زمان پشتیبانی فنی سایت معمولا از 3 تا 12 ماه متغیر می باشد و پس از پایان مدت زمان پشتیبانی فنی وب سایت امکان تمدید پشتیبانی با طراح سایت وجود داشته که طی یک قرارداد جداگانه ادامه خواهد یافت.

طراحی سایت کردم اما در گوگل صفحه اول نیستم؟

طراحی سایت و سئو سایت دو فرآیند جداگانه هستند که هر کدام نقش مهمی در موفقیت یک سایت ایفا می‌کنند. طراحی سایت، فرآیند ایجاد و توسعه یک سایت است که شامل مراحلی مانند تحقیقات و تحلیل، طراحی گرافیکی، طراحی توسعه و تست و راه‌اندازی می‌شود. سئو سایت، فرآیند بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است که شامل مراحلی مانند تحقیق کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا، بهینه‌سازی ساختار سایت، و بهینه‌سازی فنی می‌شود.

دامنه ir بهتر است یا com؟

انتخاب بین دامنه ir و دامنه com به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

نوع کسب‌وکار شما: اگر کسب‌وکار شما فقط در ایران فعالیت می‌کند، دامنه ir ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد. دامنه ir برای مخاطبان ایرانی آشناتر است و می‌تواند به شما در جلب اعتماد آنها کمک کند.

مخاطبان شما: اگر مخاطبان شما در سراسر جهان هستند، دامنه com ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد. دامنه com جهانی‌تر است و می‌تواند به شما در جذب بازدیدکنندگان و مشتریان از سراسر جهان کمک کند.

مزایادامنه ir: ارزان‌تر است / برای مخاطبان ایرانی آشناتر است / می‌تواند به شما در جلب اعتماد مخاطبان ایرانی کمک کند

معایبدامنه ir:ممکن است برای مخاطبان بین‌المللی آشنا نباشد / ممکن است در برخی از ابزارهای بازاریابی آنلاین، مانند گوگل ادز، قابل استفاده نباشد

مزایادامنه com:جهانی‌تر است / می‌تواند به شما در جذب بازدیدکنندگان و مشتریان از سراسر جهان کمک کند / در اکثر ابزارهای بازاریابی آنلاین، مانند گوگل ادز، قابل استفاده است

معایبدامنه com: گران‌تر است / ممکن است برای مخاطبان ایرانی آشنا نباشد / ممکن است به اندازه دامنه ir در جلب اعتماد مخاطبان ایرانی موثر نباشد

در نهایت، تصمیم‌گیری در مورد اینکه که دامنه ir بهتر است یا com، به نیازها و اهداف خاص کسب‌وکار شما بستگی دارد.

سوالات پرتکرار و با اهمیت در  سئو سایت (SEO)

قیمت، هزینه ها، زمان، روند کار و...

سئو (SEO)چیست؟

SEO مخفف کلمات Search Engine Optimization به‌معنی بهینه‌سازی برای موتور جست‌وجوست. سئو (SEO) از تکنیک‌هایی تشکیل شده است که به وب‌ سایت شما کمک می‌کند تا در نتایج جست‌ و جوی ارگانیک (نتیجه های بدون تبلیغ) برای اشخاصی که ازطریق موتورهای جست‌وجو مانند گوگل و بینگ و یاهو به‌دنبال نام شرکت، شخص یا محصول یا خدمات شما هستند، بیشتر و زودتر دیده شود. چک لیست سئو حدود 57 مورد است، برای مثال برخی از کارهایی که باید انجام دهید تا وب‌ سایت خود را در صفحات نتایج موتور جست‌وجو (Search Engine Results Pages به‌اختصار SERP) نشان دهید، عبارت‌اند از:

- مطمئن شوید که موتورهای جست‌وجو موضوع وب‌سایت شما را درک کرده‌اند.

- به موتورهای جست‌وجو بفهمانید که شما بهترین گزینه برای کاربران هستید.

- محتوای جذاب و کاربرپسند ارائه دهید.

- وب‌سایت‌های رقبایتان را تجزیه‌و‌تحلیل کنید.

هنگامی که اصول سئو به‌درستی انجام شود، علاوه‌بر افزایش میزان ترافیک وب‌سایت(ورود اشخاص به وبسایت شما)، کیفیت ترافیک نیز بهبود یافته و در نهایت شانس بیشتری برای فروش خدمات و یا محصولتان هستید.

چه زمانی سئو (SEO) سایت را شروع کنیم؟

پاسخ کوتاه به این سوال این است که هرچه زودتر بهتر. سئو یک فرآیند طولانی‌مدت است که زمان می‌برد تا نتایج آن را مشاهده کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید وب‌سایت شما در نتایج جستجو رتبه خوبی داشته باشد، باید از همزمان با سفارش طراحی وب سایت روی سئو کار کنید.

انواع سئو (SEO) و روش های بهینه سازی سایت

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو یک فرآیند پیچیده است که به شما کمک می کند سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و در نتایج جستجو رتبه بالاتری کسب کنید. سئو دارای سه زیرمجموعه اصلی است که عبارتند از:

انواع سئو (SEO) و روش های بهینه سازی سایت

- سئو داخلی (On-Page SEO): شامل اقداماتی است که برای بهبود محتوا و ساختار سایت انجام می شود.

- سئو فنی (Technical SEO): شامل اقداماتی است که برای بهبود قابلیت دسترسی و عملکرد سایت انجام می شود.

- سئو خارجی (Off-Page SEO): شامل اقداماتی است که برای بهبود اعتبار سایت و دریافت بک لینک از سایت های دیگر انجام می شود.

برای موفقیت در سئو، لازم است که از هر سه زیرمجموعه آن استفاده کنید. سئو داخلی به شما کمک می کند که سایت خود را برای کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید و محتوای با کیفیتی تولید کنید. سئو فنی به شما کمک می کند که سایت خود را برای موتورهای جستجو قابل دسترسی تر و کارآمدتر کنید. سئو خارجی به شما کمک می کند که اعتبار سایت خود را افزایش دهید و ترافیک بیشتری را از طریق بک لینک ها جذب کنید.

هزینه سئو وب سایت چقدر است و چند انواع قرارداد سئو داریم؟

انواع قرارداد سئو بر اساس ماهیت و مدت زمان پروژه متفاوت است.

قرارداد سئو پروژه ای: در این نوع قرارداد، سئوکار موظف است که یک پروژه خاص را برای کارفرما انجام دهد. این پروژه ممکن است شامل بهینه سازی سایت برای کلمات کلیدی خاص، بهبود ساختار سایت یا افزایش سرعت سایت باشد.

قرارداد سئو ماهانه: در این نوع قرارداد، سئوکار موظف است که خدمات سئو را به صورت ماهانه برای کارفرما ارائه دهد. این خدمات ممکن است شامل بهینه سازی محتوا، بهبود لینک سازی داخلی و خارجی و نظارت بر وضعیت سئو سایت باشد.

قرارداد سئو تضمینی: متاسفانه برخی از شرکت ها از کلمه تضمینی در قرارداد استفاده می کنند که کار بسیار اشتباه و غیر حرفه ای است. چطور می توان تضمین کرد در یک میدان دومیدانی 1000 نفره به جمع 10 نفر اول برسد. 

قرارداد سئو ساعتی و یا روزانه:در این نوع قرارداد، سئوکار موظف است که خدمات سئو را به صورت ساعتی یا روزانه برای کارفرما ارائه دهد. از این روش معمولا برای بهبود وضعیت فعلی وب سایت استفاده می شود.

هزینه سئو وب سایت بستگی به نوع قرارداد، خدمات مشخص و تعداد و میزان سختی کلمات جهت بهبود سئو می باشد. با توجه به این موضوع به طور میانگین در ایران هزینه سئو به ازای هر کلمه از 1.500.000 تومان تا 50.000.000 تومان بر حسب ماه متغیر می باشد.

سختی کلمه کلیدی معمولاً با مقیاسی بین 1 تا 100 اندازه‌گیری می‌شود.هرچه سختی کلمه کلیدی بالاتر باشد، دریافت رتبه در گوگل دشــوارتر خواهــد بود. 0 تا 15 آسـان، 15 تا 30 متوسـط، 30 تا 45 سخت، 45 تا 60 خیلی سخت، 60 تا 100 دشـوار در جریان است!

 

نمونه کلمات از نظر میزان سختی: 
کلمه سخت: کاشت مو
( آمار جستجو ماه شهریور 1402 : 96.800 جستجو)

کلمه آسان:پیچ آلن سرتخت ( آمار جستجو ماه شهریور 1402 : 70جستجو)

چقدر طول می‌کشد تا نتایج کلمات سئو شده را مشاهده کنیم؟

اگر موتورهای جست‌وجو به‌طورمنظم در وب‌سایتتان بخزند، ممکن است نتایج وب‌سایت های بزرگ مانند دیجی کالا، ترب، دیوار و...  را در چند روز ببینند. باوجوداین، وب‌سایت‌های کوچک‌تر به‌احتمال بسیار زیاد بیشتر طول می‌کشند؛ زیرا موتورهای جست‌وجو کمتر در آن‌ها می‌خزند.تداوم در روند سئو، تعداد کلمات سئو شده در سایت می تواند تاثیر بهتری در افزایش شانس در نتیجه گیری داشته باشد.به طور کلی، می‌توان گفت که انتظار می‌رود نتایج سئو در عرض 8 تا 12 ماه قابل مشاهده باشد. البته، در برخی موارد ممکن است این مدت زمان کوتاه‌تر یا خیلی طولانی‌تر باشد. 

مهمترین فاکتور: میزان رقابت در کلمات کلیدی هدف (میزان سختی کلمه): اگر رقابت در کلمات کلیدی هدف شما زیاد باشد مانند خرید موبایل، خرید لباس و...، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا نتایج سئو را مشاهده کنید.

راهکار استاندارد در برخورد با نتیجه:

پیش بینی هزینه + استراتژی مشخص + صبر + استمرا

 

مشاهده هزینه سئو سایت

 

سئو کار استخدام کنیم؟

پاسخ کوتاه به این سوال، 100%بله است. سئوکار می‌تواند به شما کمک کند تا سایت خود را در نتایج جستجو بهبود ببخشید و به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید. سئوکار با دانش و تجربه خود می‌تواند تکنیک‌های سئو را به درستی پیاده‌سازی کند و سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کند. استخدام سئوکار بصورت دورکاری قراردادی و حتی حضوری برای شما مفید خواهد بود اما مورد مهم این است اگر آن شخص واقعاً قوانین به‌روز سئو را نداند، ممکن است به کسب‌و‌کارتان ضرر برساند.

 

سوالات پرتکرار و با اهمیت در طراحی لوگو، گرافیک و عکاسی تبلیغاتی

قیمت، هزینه ها، زمان، روند کار و...

هزینه طراحی لوگو حرفه ای چقدر است؟

هزینه و قیمت طراحی لوگو با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. از جمله عوامل موثر در قیمت طراحی لوگو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع لوگو: لوگوهای تصویری، نوشتاری و ترکیبی هر کدام هزینه های متفاوتی دارند. به طور کلی، لوگوهای تصویری گرانتر از لوگوهای نوشتاری هستند.

سبک طراحی: سبک های مختلف طراحی لوگو نیز هزینه های متفاوتی دارند. به عنوان مثال، طراحی یک لوگوی مینیمالیستی ساده تر و کم هزینه تر از طراحی یک لوگوی پیچیده و خلاقانه است.

تجربه و مهارت طراح: طراحان با تجربه و مهارت بالا هزینه های بالاتری را برای طراحی لوگو دریافت می کنند. کانون قدم نو از طراحان برجسته عضو انجمن طراحان گرافیک ایران در روند طراحی لوگو بهره میگیرد.

زمان تحویل: اگر نیاز دارید که لوگو شما در زمان کوتاهی تحویل داده شود، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

خدمات جانبی: برخی از طراحان لوگو، خدمات جانبی مانند مشاوره برندینگ، طراحی هویت بصری و وکتورسازی لوگو را نیز ارائه می دهند. هزینه این خدمات نیز به قیمت طراحی لوگو اضافه می شود.

قیمت طراحی لوگو کانون قدم نو از 4.000.000 تومان تا چند 60.000.000 تومان متغیر است. برای احترام و رونق به کسب و کار همزبانان، هزینه های طراحی لوگو را به سه دسته طراحی لوگو شخصی، طراحی لوگو کسب و کار کوچک و شرکتی و طراحی لوگو کسب و کار بزرگ تقسیم نموده تا نهایت انصاف در نظر گرفته شود.

مشاهده قیمت طراحی لوگو

تفاوت میان طراحان لوگو در چیست؟

تفاوت اصلی یک طراح لوگو کم تجربه و غیر متخصص و یک طراح لوگو حرفه ای عضو انجمن طراحان گرافیک ایران، تجربه، مهارت و دانش است.

یک طراح لوگو بدون تجربه، معمولاً تازه کار است و دوره های آموزشی طراحی لوگو را گذرانده است. این طراحان مهارت کافی برای طراحی لوگوهای خلاقانه و ماندگار را ندارند.

یک طراح لوگو حرفه ای عضو انجمن طراحان گرافیک ایران، معمولاً سال ها تجربه در طراحی لوگو دارد. این طراحان با انواع سبک ها و تکنیک های طراحی لوگو آشنا هستند و می توانند لوگوهایی طراحی کنند که هم از نظر بصری جذاب باشند و هم پیام برند را به خوبی منتقل کنند.

علاوه بر تجربه، طراحان حرفه ای عضو انجمن طراحان گرافیک ایران، مهارت های دیگری نیز دارند که آنها را از طراحان تازه کار متمایز می کند. این مهارت ها عبارتند از:

مهارت های گرافیکی: طراحان حرفه ای با نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ، ایلاستریتور و ایندیزاین آشنا هستند و می توانند از این نرم افزارها برای طراحی و ویرایش لوگو استفاده کنند.

مهارت های طراحی:** طراحان حرفه ای با اصول طراحی گرافیک آشنا هستند و می توانند لوگوهایی طراحی کنند که از نظر تعادل، کنتراست، رنگ و فضاسازی مناسب باشند.

مهارت های خلاقیت:** طراحان حرفه ای خلاقیت و نوآوری بالایی دارند و می توانند لوگوهایی طراحی کنند که منحصر به فرد و متمایز باشند.

مهارت های ارتباطی:** طراحان حرفه ای مهارت های ارتباطی خوبی دارند و می توانند با مشتریان خود به خوبی ارتباط برقرار کنند تا نیازها و خواسته های آنها را درک کنند.

در نهایت، باید توجه داشت که طراحی لوگو یک فرآیند پیچیده و تخصصی است که نیاز به تجربه، مهارت و دانش دارد. اگر به دنبال یک طراح لوگو حرفه ای برای طراحی لوگوی کسب و کار خود هستید، بهتر است از یک طراح عضو انجمن طراحان گرافیک ایران کمک بگیرید.

 
قیمت و هزینه خدمات طراحی شما گران است!!!

1-کلمات گران و ارزان به اشیاء و خدماتی تعلق می‌گیرند که دارای ارزش نسبی هستند. به عبارت دیگر، ارزش یک شیء یا خدمت نسبت به سایر اشیا و خدمات تعیین می‌شود.قیمت طراحی گرافیک تبلیغاتی بسیار متفاوت است، به این جهت که کار طراحی گرافیک، کاری هنری و کیفی است و دانش و سلیقه می طلبد، نه یک محصول آماده! 

2-اصناف قیمت گذاری می کنند، ما تخفیف می دهیم! مرجع قیمت گذاری طراحی لوگو، طراحی محصول، طراحی کاتالوگ و چند ده عنوان دیگر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران که از برجسته ترین و کارآمد ترین طراحان در سطح ایران شکل گرفته است صادر می شود. شما تصمیم می گیرید هویت تجاری خود را بدست چه کسی بسپارید.

مشاهده تعرفه و هزینه طراحی انجمن طراحان ایران

فتوشاپ؟ حرفه ای ها از چه ابزاری بهره می گیرند؟

انتخاب فتوشاپ یا ایلاستریتور برای طراحی به نیازهای شما بستگی دارد. اما یک طراح حرفه ای با در نظر گرفتن آینده برند کارفرما و صرفه جویی در هزینه های پیش بینی شده و مشکلات قطعی که به خاطر استفاده ناصحیح در انتخاب نوع نرم افزار طراح پیش می آید، از برنامه  ایلاستریتور بهره میگیرد.

فتوشاپ /  photoshopایلاستریتور /  illustrator
پیکسلیبرداری
ویرایش عکس، روتوش، ترکیب تصاویر، گرافیکطراحی لوگو، تایپوگرافی، طراحی بسته بندی،طراحی گرافیک طراحی UI/UX
وضوح بالا تا اندازه های اجرا شدهوضوح بسیار بالا در اندازه های بزرگ
نامناسب برای کارهایی که نیاز به تغییر اندازه در همه ابعاد مختلف دارندمناسب برای کارهایی که نیاز به تغییر اندازه در همه ابعاد مختلف دارند

یک مثال ساده برای درک بهتر؛

فرض کنید شما یک کاتالوگ در سایز a5 طراحی و هزینه کردید، روزی تصمیم میگرید این کاتالوگ را در ابعاد a4 به چاپ برسانید؛ اگر طراحی در محیط برداری مانند ایلاستریتور انجام شده باشد بدون افت کیفیت این کار امکانپذیر است، اما اگر در محیط پیکسلی مانند فتوشاپ طراحی شده باشد این کار به دلیل افت کیفیت بسیار بالا امکانپذیر نمی باشد.

قیمت عکاسی تبلیغاتی چگونه محاسبه می شود؟
موارد و عوامل گوناگونی وجود دارد که درتعیین هزینه عکاسی تبلیغاتی نقش دارد، از اندازه محصول، محل عکسبرداری،تعداد محصول، نوع دوربین عکاسی، میزان کیفیت کاری عکاسی، میزان تخصص عکاس،  و…
اما در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه و قیمت هر شات عکس تبلیغاتی مابین 150.000 تومان تا 1.000.000 تومان است.
کانون قدم نو از عکاسان خبره در پروژه های خود بهره میگیرد.مشاهده صفحه محمد آل احمد عضو اصلی انجمن عکاسان ایران.
 
هزینه تولید فیلم آموزشی، صنعتی و مستند چقدر است؟

هزینه تولید فیلم آموزشی، صنعتی و مستند به عوامل مختلفی از جمله مدت زمان، نوع فیلم، کیفیت تولید، تیم تولید و موارد دیگر بستگی دارد. به طور کلی، می‌توان گفت که هزینه تولید انواع فیلم به موارد زیر بستگی دارد:

مدت زمان فیلم / نوع فیلم / کیفیت تولید(ابزار ها) / تیم تولید(تخصص افراد) 

هزینه تولید فیلم آموزشی

هزینه تولید فیلم آموزشی در حالت پیش فرض در یک جلسه فیلمبرداری معمولاً بین 10 میلیون تا 50 میلیون تومان است. عواملی که بر هزینه تولید فیلم آموزشی تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

هزینه تولید فیلم صنعتی

هزینه تولید فیلم صنعتی در حالت پیش فرض در 3 جلسه فیلمبرداری معمولاً بین 30 میلیون تا 100 میلیون تومان است.

هزینه تولید فیلم مستند

هزینه تولید فیلم مستند در حالت پیش فرض در یک تا 7 جلسه فیلمبرداری معمولاً بین 20 میلیون تا 200 میلیون تومان است.

مشاهده خدمات فیلمبرداری و فیلمسازی و عکاسی

 

سوالتان اینجا نبود؟ از ما بپرسید

اگر سوال شما فوری است، تماس بگیرید...